Kantarellsök

När man är på väg in i sommaren med härliga långa ljusa dagar och ljumna kvällar vill man inte tänka på hösten men ibland behöver man göra det för planeringens skull.  Kanske ska jag hänga med på kvällens kurs och göra hunden redo för de där härliga skogsturerna då man får hjälp med att hitta skogens guld?

Ikväll är det gång nr 2 på vår kantarellkurs som vi håller i Borgarparken, Norra Fäladstorget, Lund. Jag är riktigt sugen faktiskt.

 

Är du intresserad av kursen men vill se hur vi tränar, området mm så är du varmt välkommen. Vi kör igång kl 17.30 och slutar runt 19.00. Det finns platser kvar så vill du testa går det också bra. '

 

Ses vi ikväll? Om ja, gör din anmälan via en kommentar nedan. Skriv ditt namn, om du gått eller går kurs hos oss samt om du vill vara med och testa med din hund eller du bara vill titta förbi och titta på utan hund. Givetvis är det gratis att prova på!

Skriv en kommentar

Kommentarer: 0